top of page

Minden idők egyik legszorosabb amerikai elnökválasztása várható novemberben. Mire számíthatunk befektetőként?

Befektetési portfólió építés az amerikai elnök választás előtt és után.png

Hogyan készülhetünk fel arra, hogy demokrata vagy republikánus győzelem esetén is jó befektetési döntéseket hozzunk?

Az Egyesült Államok, mint a világ legnagyobb gazdasági teljesítményét produkáló országának elnökválasztása nem csak az amerikai, hanem a globális pénzügyi piacokra is jelentős hatással van.

Ahhoz, hogy megértsük, hogyan befolyásolja az egyik vagy másik párt győzelme a piacokat, nézzük meg azokat a főbb szektorokat és befektetési termékeket, amelyek árfolyama különösen érzékeny lehet egy elnökválasztás kimenetelére.

Energiaipar – ezen belül az olaj- és gázipari vállalatok (pl. ExxonMobil, Chevron), valamint a megújuló energiával foglalkozó vállalatok (pl. First Solar, NextEra Energy). Az elnök energiapolitikája (pl. fosszilis tüzelőanyagok támogatása vagy megújuló energiaforrásokra való áttérés) nagy hatással van az olaj- és gázipari, valamint a zöld energiával foglalkozó vállalatokra.

Egészségügy - egészségbiztosítási cégek és gyógyszergyártók. Az elnökválasztás kimenetele jelentősen befolyásolhatja az egészségügyi szektort, különösen az egészségbiztosítási rendszert (pl. UnitedHealth Group) és a gyógyszerárakat (pl. Pfizer) érintő szabályozások miatt. Egyes politikák kedvezhetnek a magánbiztosítóknak, míg mások esetleg csökkenthetik a nyereségüket.

Pénzügyi szektor - bankok és pénzügyi szolgáltatók (pl. JP Morgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs). A szabályozások szigorodása vagy lazítása jelentős hatással van a bankok és pénzügyi szolgáltatók teljesítményére.

Védelmi ipar - fegyvergyártók és védelmi cégek (pl. Lockheed Martin, Raytheon Technologies). Az elnök kül- és katonapolitikája, valamint a védelmi kiadásokkal kapcsolatos döntések közvetlen hatással vannak a védelmi iparra.

Technológiai szektor (pl. Apple, Microsoft, Nvidia). Az olyan kérdések, mint az adatvédelem, szabadalmi jogok, szabályozások, illetve a kereskedelmi háborúk, különösen Kínával, befolyásolhatják a technológiai szektor árfolyamait.

Infrastruktúra és építőipar - építőipari és infrastrukturális cégek (pl. Caterpillar). Ha az új elnök komoly infrastrukturális beruházásokat tervez, az kedvezhet az építőipari cégeknek.

Arany és más nemesfémek. Az elnökválasztások gyakran bizonytalanságot hoznak a piacokra, ami növelheti a keresletet a tradicionálisan biztonságos befektetési eszközök, mint például az arany iránt.

Amerikai államkötvények (U.S. Treasuries). Az elnökválasztás eredményei hatással lehetnek a monetáris politikára és a kamatlábakra, ami közvetlenül befolyásolhatja az államkötvények hozamát.

Tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek). Számos olyan ETF létezik, amelyek egy-egy adott szektorra koncentrálnak (pl. technológia, egészségügy, energia). Ezek az ETF-ek érzékenyen reagálhatnak az elnökválasztás eredményeire, különösen, ha a választások nagyobb szabályozási vagy gazdaságpolitikai változásokat hoznak.

Kerüljön stratégiai előnybe a többi befektetővel szemben és teremtsen biztos alapot a hosszú távú pénzügyi sikerhez. 

Kérjen díjmentes visszahívást szakértőinktől az űrlap kitöltésével és tudja meg, hogyan lehet felelős tervezéssel, kockázatkezeléssel és a megfelelő információk birtokában minimalizálni az amerikai elnökválasztási eredményekből adódó piaci kockázatokat és maximalizálni a befektetések potenciális hozamát.

Források: forbes.com, finance.yahoo.com, fool.com, investing.com

Űrlap
Széles képek (1).png
Regisztráljon az űrlap kitöltésével
bottom of page